Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

przekształcenie1

    Już po raz 26 w Polsce obył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Fundacja zbierała pieniądze na sprzęt dla szpitalnych oddziałów neonatologicznych czyli dla najmłodszych pacjentów.

    Nie mogło zabraknąć finału i w naszych małych społecznościach. Sztab utworzony przy Szkole Podstawowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszowie liczył 21 wolontariuszy którzy kwestowali nie tylko na miejscu ale również w Starym Węglińcu, Jagodzinie, Czerwonej Wodzie i Piasecznej. O godzinie 18.00 przy Szkole Podstawowej w Ruszowie rozpoczęła się impreza plenerowa. Był grill, pyszna grochówka i aromatyczne ciasta. W imprezie uczestniczył również Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec pan Stanisław Mikołajczyk. Pokaz uświetnił wspaniały taniec z ogniem „Fire Show” pod kierunkiem instruktorki Domu Kultury w Ruszowie pani Anny Jagiełło, jak również wystąpił zespół PRYMA pod kierownictwem pana Krzysztofa Zielińskiego. Całość imprezy w Ruszowie zamknął występ zespołu MIX oraz „Światełko do Nieba”.

    W Węglińcu natomiast, imprezę prowadził Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury pan Bogdan Walczak we współpracy z nauczycielami i Radą Rodziców Szkoły Podstawowej. Niemalże już w samo południe, bo o godzinie 13.00 imprezę rozpoczął Maraton Fitness zorganizowany przez panią Alinę Kołodziejczak, w którym można było pozbyć się zbędnych kilogramów i poprawić swoją sylwetkę. Całość Finału odbywała się w Hali Gimnastycznej im. Tomasza Hopfera. Był przepiękny występ tańca w wykonaniu uczennicy klasy IV Szkoły Podstawowej w Węglińcu Dominiki Rucińskiej, chłopaki z zespołu BACKSTAGE ACOUSTIC dali czadu podczas koncertu. W imprezie uczestniczył Wicestarosta Powiatu Zgorzeleckiego pan Mariusz Wieczorek, którego przekazana na licytację maskotka misia Straży Pożarnej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem przy licytacji. Również pozostałe licytacje budziły duże zainteresowanie mieszkańców. Nad tym by podczas finału, jego uczestnicy nie byli głodni, pieczę sprawowała Rada Rodziców prowadząc bogato zaopatrzony bufet z gorącymi posiłkami.

    Należy cieszyć się, że mieszkańcy miejscowości Gminy Węgliniec mogli uczestniczyć w tym corocznym wydarzeniu i jednocześnie wspierać tak ważny i szczytny cel, jakim jest zbiórka pieniędzy dla najmłodszych dzieci.

1

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2