Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

    Szanowni Państwo, przychylając się do prośby związków zawodowych KWB Turów w załączeniu publikujemy treść petycji przeciwko zamknięciu Kopalni i Elektrowni Turów, skierowanej przez samorządy naszego regionu do Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, wraz z formularzem listy poparcia.

   Cofnięcie zezwolenia na wydobycie węgla, oznacza katastrofę ekonomiczną, załamanie rynku pracy i ubóstwo w przyszłości dla wielu mieszkańców w tym i mieszkańców naszej gminy.

   Wspólny dokument nawiązuje do skargi podpisanej przez 13 tys. mieszkańców Kraju libereckiego w sprawie zamknięcia Kopalni Turów, która została złożona w Parlamencie Europejskim i ma być przedmiotem prac Komisji Petycji.

    Prosimy o zapoznanie się z treścią i poparcie petycji, która w naszym odczuciu dopełnia obraz trudnej sytuacji mieszkańców naszego regionu.

     Listy do podpisania znajdują się w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy Miasta w Węglińcu. Listę można pobrać również z załącznika. Podpisane listy prosimy dostarczyć do tut. urzędu.

Treść petycji

Apel związków zawodowych

Listy poparcia

Klauzula informacyjna

 

fot.powiatzgorzelecki.pl