Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

baner1

    Styczeń jest okresem spotkań opłatkowych organizowanych przez poszczególne sołectwa naszej gminy. Kolejne w tym roku spotkanie opłatkowe miało miejsce również w niedzielę 06.01.2019r. w Domu Kultury w Czerwonej Wodzie. Zostało ono zorganizowane głównie przez Sołtysa Panią Elżbietę Grabowską, Radę Sołecką sołectwa Czerwona Woda oraz przy udziale pracowników oraz dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej z Czerwonej Wody.

    Wszyscy zebrani, a wśród nich m.in. Pan Marcin Papla Sekretarz Gminy,  Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Wiesław Piechota, radny Waldemar Błauciak i Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Lilla Ławniczak oraz licznie przybyli mieszkańcy Czerwonej Wody już od progu sali czuli doniosły nastrój spotkania. Pięknie udekorowana sala: stoły zakryte śnieżnobiałymi obrusami, piękne dekoracje, odświętne stroje występujących- to jedynie kilka detali, które utwierdzały uczestników o uroczystym charakterze i doniosłej chwili tego spotkania.  

   Spotkanie wigilijne rozpoczęto od przywitania wszystkich zebranych, co uczyniła gospodyni sołectwa Pani Elżbieta Grabowska. W dalszej części pod przewodnictwem Pani Beaty Smętek dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej z Czerwonej Wody zaprezentowały występ artystyczno- muzykalny „Jasełka”.

    Punktem kulminacyjnym spotkania było połamanie się opłatkiem i złożenie sobie nawzajem ciepłych życzeń, które nastąpiły po występie artystycznym dzieci. Następnie przystąpiono do „wieczerzy wigilijnej”, czyli degustacji przygotowanych wyśmienitych potraw. W tym czasie przedstawił swój bogaty repertuar kolęd i pastorałek Zespół „Podolanie”, który zaprezentował zarówno ich staropolskie, jak i współczesne wykonanie,  zachęcając przy tym wszystkich do wspólnego kolędowania. „Wigilijna wieczerza” w Czerwonej Wodzie była okazją do spotkania się wielu rodzin, osób starszych, ale zwłaszcza osób samotnych.

1

1

1

1

1