Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

      

koronawirus

banner poradni segregacji

baner1

     9 marca w niecodziennej atmosferze, blisko 200 pań, zgromadziło się w sali Węglinieckiego Centrum Kultury na II Gminnym Dniu Kobiet. Organizatorem uroczystości był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu i Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Mariusz Wieczorek

    Imprezę rozpoczął Dyrektor MGOK Bogdan Walczak składając wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń wraz z naręczem tulipanów dołączyli się Burmistrz Mariusz Wieczorek, Wiceburmistrz Dominik Matelski, Przewodniczący Rady Miejskiej Węglińca Wiesław Piechota oraz Wiceprzewodniczący Rady Jerzy Peroński. W rolę konferansjera jak zwykle znakomicie wcielił się Mirek Matuszewski zapraszając wszystkie Panie na szereg przygotowanych na ten dzień niespodzianek.

    Pierwszym punktem programu były kobiece pogaduchy Zofii Śliwińskiej pt. „Z miłością przez życie”. Po niej nastąpiło pierwsze losowanie upominków. Każda z Pań otrzymała przy wejściu karteczkę z numerkiem, dzięki której mogła wygrać nagrodę. Upominki wręczane były przez płeć przystojniejszą, czyli Panów z władz miasta. Następnie Jacek Telus zabrał wszystkich zgromadzonych w muzyczną podróż po twórczości Juliana Tuwima, wykonując utwory skomponowane do tekstów poety.

    Wielką niespodzianką wieczoru był debiutujący „Kabaret nie całkiem Starszych Panów”. Panowie w uroczy sposób przedstawili rozterki i perypetie związane z życiem w małżeństwie, a tym samym rozbawili wszystkich do łez.

 

Zdjęcia dzieki uprzejmości MGOK w Węglińcu

    Również swój debiut przed szerszą publicznością miała „Grupa Grażynki”. Panie przy akompaniamencie muzyków i pod czujnym okiem założycielki zespołu Pani Grażyny Musiał przygotowały repertuar z lat 70-80-tych. Ich występ nagrodzony był gromkimi brawami.

    Po występie zespołu nadszedł czas na poczęstunek. Na stołach pojawiły się pyszne ciasta, kawa, herbata, bigos oraz krokiety z barszczem przygotowane przez pracowników MGOK. Pyszności znikały z talerzy w mgnieniu oka.

    Idealnym zakończeniem wieczoru był występ „Kapeli Pogranicze”, który już od pierwszych chwil zachęcił wszystkie Panie do wspólnego biesiadowania.

45

6

7

8

9

1

3

2

10

11

13

14

15

16

17

18

19

20