Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

      

koronawirus

banner poradni segregacji

baner1

     W dniu 13 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Czerwonej Wodzie odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. "Młodzież zapobiega pożarom". Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół w Ruszowie, Węglińcu i Czerwonej Wodzie oraz przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy OSP, tj. MDP Jagodzin, MDP Stary Węgliniec, MDP Ruszów, MDP Węgliniec oraz MDP Czerwona Woda.

    Rywalizacja przeprowadzona została w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza grupa klasy 1-6, druga grupa klasy 7-8 oraz gimnazjum. Testy zostały przygotowane i dostarczone w dniu konkursu przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

     Komisja konkursowa została utworzona z przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu mł. ogn. Wojciecha Piechowicza oraz członków Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Węglińcu Rafała Mesjasza, Łukasza Pańków oraz Waldemara Błauciaka. Uczniowie po części pisemnej, w trakcie sprawdzania prac przez komisję udali się do miejscowej kopalni materiałów ogniotrwałych. Tam mieli okazję zapoznania się z procesem produkcyjnym od wydobycia do wytworzenia gotowego produktu do sprzedaży. Jest to jedna z dwóch kopalni działających w naszej gminie. Po powrocie z wycieczki nastąpił uroczysty moment ogłoszenia wyników oraz wręczenie nagród. W tej części wzięli udział Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec Dominik Matelski, pracownik urzędu do spraw promocji Mirosław Matuszewski, opiekunowie uczniów oraz przedstawiciele straży pożarnych.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

Pierwsza grupa wiekowa:

I miejsce - Julia Dąbrowska MDP Jagodzin

II miejsce - Aleksander Lis SP Ruszów

III miejsce - Szymon Grabowski SP Czerwona Woda

IV miejsce - Oskar Odżygóźdź SP Czerwona Woda

V miejsce - Julia Kozakiewicz SP Ruszów

VI miejsce - Lenart Rosiński MDP Węgliniec

VII miejsce - Piotr Bajorek SP Węgliniec

VIII miejsce - Jakub Starobrat SP Czerwona Woda

IX miejsce - Alicja Mól SP Ruszów

Druga grupa wiekowa:

I miejsce - Emilia Mesjasz SP Ruszów

II miejsce - Mateusz Kawka SP Ruszów

III miejsce - Adrian Kowalski MDP Ruszów

IV miejsce - Szymon Iwanicki MDP Jagodzin

V miejsce - Jan Kutrowski SP Czerwona Woda

VI miejsce - Gabriela Mazurkiewicz SP Węgliniec

VII miejsce - Wojciech Sawicki MDP Czerwona Woda

VIII miejsce - Karina Piotrowska SP Czerwona Woda

IX miejsce - Eryk Nadolski MDP Stary Węgliniec

X miejsce - Hubert Żerkowski MDP Węgliniec

XI miejsce - Igor Kocot MDP Stary Węgliniec

Do etapu powiatowego OTWP awansowało po sześciu uczniów z każdej grupy wiekowej.

    W imieniu Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Węglińcu, który był organizatorem konkursu składam podziękowania Burmistrzowi Gminy i Miasta Węgliniec za ufundowanie wszystkich nagród. Dziękuję przedstawicielom szkół oraz opiekunom MDP za przygotowanie uczestników konkursu. Dziękuję również Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Czerwonej Wodzie, która gościła wszystkich uczestników konkursu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwonej Wodzie za zabezpieczenie logistyczne.

Waldemar Błauciak.

1

2

3

4

5

6

7

 

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25