Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

baner1

    W ramach wieloletniej współpracy na zaproszenie czeskich strażaków oraz miejscowego starosty w sobotę 11 maja 2019 r. do Kunratic u Cvikova udała się delegacja ruszowskich strażaków na czele z Prezesem Januszem Drosiem oraz Z-cą Burmistrza GiM Węgliniec Dominikiem Matelskim.

    W malowniczo położonej miejscowości odbywał się doroczny festyn rekreacyjny dla mieszkańców połączony z dniem otwartym miejscowej małej huty szkła artystycznego ,,Pacinek Glass” w której kultywowane są bogate tradycje szklarskie tego regionu. Podczas dni otwartych można było obserwować pracę artystów tworzących na naszych oczach różnorodne formy szklarskie z gorącego szkła prosto z pieca jak również szlifujących i zdobiących gotowe wyroby. Dodatkową atrakcją była mini wystawa gotowych wyrobów wykonanych przez artystów – szklarzy z tej huty oraz niesamowity ogród z różnorodnymi elementami ze szkła wkomponowanymi w roślinność i formy skalne. Na scenie prezentowali się najmłodsi artyści, zespoły muzyczne o różnorodnym repertuarze jak również zaprezentowano walki rycerskie oraz tańce dworskie. Na pobliskim boisku piłkarskim przygotowanych było wiele atrakcji dla najmłodszych. Całość zakończył pokaz fajerwerków.

    Wizyta przebiegła w bardzo przyjacielskiej atmosferze a ponownie strażacy spotkają się już za miesiąc na zawodach sportowo – pożarniczych w Węglińcu.

Janusz Droś – OSP Ruszów

IMG 0851

IMG 0852

IMG 0859

IMG 0862

IMG 0866

IMG 0869

IMG 0881

IMG 0884

IMG 0892

IMG 0903

K1

K2