Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

    Wielkie słowa uznania dla naszego kolegi asp. Andrzeja Finka, którzy nie wahając się ani chwili podejmował decyzję uczestnicząc w akcjach ratowniczo-gaśniczych między innymi:

  • W dniu 10 kwietnia 2019 r. udzielił pomocy mieszkańcom budynku wielorodzinnego w Węglińcu, u których doszło do pożaru przewodu kominowego. Jeszcze przed przybyciem na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej ewakuował mieszkańców, następnie wygasił ogień w piecu, otworzył okna w celu przewietrzenia oraz sprawdził czy wszyscy mieszkańcy opuścili mieszkania.
  • W dniu 23 marca 2019 r. był natomiast świadkiem pożaru samochodu osobowego na drodze DK 94. W celu pomocy zatrzymał się i podjął próbę ugaszenia pożaru gaśnicą proszkową oraz zabezpieczył miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej.
  • W dniu 28 stycznia2019 r. był świadkiem nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny. Do czasu przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej i zespołu ratownictwa medycznego wspólnie z jednym z domowników udzielał pomocy, poprzez rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
  • W dniu 13 listopada 2018 r. wracając ze służby ze Zgorzelca był świadkiem wypadku drogowego dwóch aut osobowych. Do wypadku doszło na drodze nr 296 w Czerwonej Wodzie, a w jego wyniku poszkodowanych zostało 6 osób. Na miejscu wypadku udzielał pomocy na poziomie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym do czasu przyjazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz zespołu ratownictwa medycznego.

    Na wniosek Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, asp. Andrzejowi Fink Starosta Zgorzelecki przyznał nagrodę uznaniową za wzorową postawę w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.

    Aspirant Andrzej Fink pełni obecnie służbę na stanowisku dowódcy sekcji w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Służbę rozpoczął 2 lipca 2001 roku na stanowisku stażysty. Przez lata pełnionej służby awansował kolejno na stanowisko młodszego ratownika, starszego ratownika i dowódcę zastępu. W trakcie pełnienia służby, jak i poza nią, wykazuje się dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością, co udowodnił licznymi interwencjami w czasie wolnym.

    Serdecznie dziękujemy asp. Andrzejowi Fink za wzorowa służbę, postawę i życzymy aby przyszłość przyniosła wiele satysfakcji z dobrze spełnianego obowiązku.

Bez tytułu