Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

     Nauka pierwszej pomocy, pokazy sprzętu ratowniczego, przejażdżki wozami strażackimi, rozgrywki sportowe oraz biesiada przy grillu, przyciągnęły tłumy gości do siedziby jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodzinie z okazji „Dnia otwartego Remizy”, który odbył się w ubiegła sobotę. Naszą jednostkę odwiedzili także bracia druhowie z okolicznych jednostek. Największą atrakcją był przyjazd naszych sąsiadów, OSP Parowa, zabytkowym wozem STAR 25. Był to także początek zawiązania współpracy pomiędzy naszymi jednostkami. W międzyczasie zawyła nasza syrena i nie była to inscenizacja, tylko wezwanie do palących się balotów siana w Ruszowie, do którego udał się nasz zastęp.                                                                                                                                           

     Od godzin popołudniowych, uczestnicy mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez druhów naszej jednostki. Największą popularnością cieszyły się przejażdżki wozami strażackimi oraz nauka pierwszej pomocy. Mieszkańcy oraz goście z podziwem oraz zachwytem oglądali sprzęt ratowniczy oraz pożarniczy jakim może pochwalić się nasza jednostka, życząc nam spełnienia naszych marzeń, w postaci jak najszybszej wymiany naszych już prawie zabytkowych pojazdów. W godzinach wieczornych rozpoczęła się wspólna biesiada przy grillu, która trwała do godzin porannych. Druhowie wspólnie z mieszkańcami omówili przedsięwzięcia oraz inicjatywy, które wspólnie planują zrealizować jeszcze w tym roku, tj. „Biesiada Wiejska Jagodzin 2019” oraz „III Regionalne Mistrzostwa Złotego Głuszca w Piłce siatkowej Jagodzin 2019”.              

                                                                                                                                                           Druhowie OSP Jagodzin

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1