Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

    W imprezie organizowanej przez koło PZW „PKP” Węgliniec w dniu 01.06.2019 , po raz pierwszy w nowej formule, w Starym Węglińcu uczestniczyła prawie 40-tka dzieci wraz z opiekunami. To było wspaniałe wydarzenie, które zapisze się w kronikach wędkarskiego życia w gminie Węgliniec. Chyba żadne zawody nigdy nie wymagały tak mocnego zaangażowania w przygotowania jak tegoroczny Krąpik. Przez prawie dwa tygodnie spotykaliśmy się nad Stawem w Starym Węglińcu, aby przygotować łowisko. Zarośnięta linia brzegowa i kilka stanowisk, tak było jeszcze dwa tygodnie temu.

   O godzinie 8:00 rano gdy zaczynała się zabawa, mieliśmy 40 stanowisk i co najważniejsze mnóstwo młodych twarzy, nie mogących się doczekać by móc zarzucić wędkę w słonecznej aurze, pierwszego czerwcowego poranka. Impreza ewoluowała w swego rodzaju piknik rodzinny z niezwykle miłą atmosferą. Po zapisach i podziale na kategorie, Prezes koła PZW Janusz Machała wspólnie z Panią Sołtys Barbarą Fink przywitali wszystkich uczestników, zostały omówione zasady wędkowania podczas zmagań i ramy czasowe, po czym Kol. Janusz zaprosił dzieci do losowania stanowisk. Rywalizacja odbywała się w kategoriach do lat 11, oraz w przedziale wiekowym 12- 16 lat. Wspaniale było patrzeć jak najmłodsi wędkują w towarzystwie swoich dziadków, rodziców, wujków, starszych przyjaciół. Nie wszystkim udało się tego dnia przechytrzyć rybę, ale mimo to zabawa była świetna. A byli wśród naszych malców debiutanci, którzy po raz pierwszy bawili się z wędką, uczyli się nabijać robaczka na haczyk i zarzucać zestaw spławikowy. Staraliśmy się zadbać by uśmiech na twarzach dzieci pojawiał się jak najczęściej, chwilę po rozpoczęciu rywalizacji, każdy malec bez względu na to czy brał udział w zawodach czy nie otrzymał słodki poczęstunek. Chwilę później odwiedził Nas Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Mariusz Wieczorek, zaparkował swój motocykl i przywitał się z naszymi dziećmi, częstując je kolejną porcją słodyczy. Po dwóch godzinach zakończyliśmy rywalizację i przystąpiliśmy do ważenia złowionych „okazów”.

    Zwycięzca w kat. do lat 11 Jakub Woźnica złowił 39 ryb o łącznej masie 515 gram. II miejsce zajął Maciej Szczepaniak( 385gr, 24 ryby), III miejsce zajęła Wiktoria Pałuska (380gr, 28 ryb). W kategorii 12-16 lat, zwyciężył Adrian Magda z łączną wagą 470gram i 27 rybami, II miejsce wywalczył Eryk Nadolski(360 gram – 29 ryb), III miejsce zajął Kacper Dróżdż( 265gr – 20 ryb). Specjalnie dedykowaną statuetkę otrzymał najmłodszy uczestnik zabawy - Karol Kosiński, który ma zaledwie 4 latka, a złowił aż 7 rybek.

    Myślę, że dzieci miały sporo frajdy mimo, że ryby nie były za duże. Łowienie się skończyło i zaczął się nasz mały piknik rodzinny. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, upominki, słodycze, materiały szkoleniowe Batmana (Józef Wróblewski). Zwycięzcy dodatkowo zdobyli wędki i puchary, które będą mogły przyozdobić półki. To była naprawdę fajna impreza, i jedyne czego było szkoda, to usłyszeć, że to już koniec.

Mam wielką nadzieję, że to dopiero początek i będzie takich wędkarskich wydarzeń dla dzieci i młodzieży więcej w naszej gminie. Nic by nie było możliwe gdyby nie pomoc naszych serdecznych przyjaciół, kolegów i przede wszystkim SPONSORÓW.

Ogromne podziękowania składamy na ręce:

  • Pani Prezes firmy Unirubber produkującej najlepsze granulaty gumowe w Polsce - Izabeli Owczarek-Rymarowicz za sponsoring, dzięki któremu, dzieci otrzymały piękne prezenty,
  • Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec Mariusza Wieczorka za wsparcie finansowe, w przygotowaniach i podczas zawodów,
  • Łukasza Kocota i Andrzeja Mazurkiewicza za tytaniczną pracę wykonaną nad stawem by przygotować łowisko na tak duże zawody. Nasi BOHATEROWIE
  • Joanny Spychała Dyrektor Biura Okręgu PZW Jelenia Góra za powiększenie puli upominków,
  • OSP Stary Węgliniec za wspólną akcję porządkowania stawu przed zawodami,
  • Dla wszystkich, którzy wsparli zabawę finansowo i rzeczowo, to dzięki tym ludziom stół wypełnił się atrakcyjnymi wędkarskimi upominkami oraz słodyczami:

Anna Wieczorek , Łukasz Wieczorek, Jakub Biardzki, Janusz Machała, Zbigniew Tyranowski, Leonard Mesjasz, Zbyszek Tomaszewski, Jacek Jankowski, Mateusz Wieczorek, Mieczysław Smoliński.

  • Pani Sołtys Barbary Fink, za wypożyczenie stołów i ławek.
  • Sklepu wędkarskiego Rekin(za rabaty i gratisy) oraz sklepu wędkarskiego Pana Grzegorza Zarębskiego(rabaty).
  • Kolegów z koła PZW „PKP” Węgliniec za zaangażowanie i pomoc przy organizacji.
  • Dziękujemy również Adamowi Reślińskiemu, który wypożyczył nam sprzęt do koszenia.

Jeśli o kimś zapomniałem, bardzo przepraszam. Ludzi, którzy wsparli cały pomysł i inicjatywę było bardzo dużo.

I przede wszystkim wielkie podziękowania dla Dzieci, Młodzieży i ich Opiekunów za ten wspaniały, miło spędzony czas na świeżym powietrzu.

Z wędkarskim pozdrowieniem Mateusz Wieczorek.

20190601 101025

20190601 105725

DSC 1233

DSC 1278

DSC 1279

 

DSC 1281

 

DSC 1288

DSC 1287

DSC 1288

DSC 1290

DSC 1291

DSC 1295

DSC 1296

FB IMG 1559510223274