Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

    W dniu 31 maja 2019 r. w Parku w Ruszowie odbyły się już XVII Prezentacje Artystycznej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Leśne inspiracje i ekologia” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec i Nadleśniczego Nadleśnictwa Ruszów. Przepiękne otoczenie naszego Parku, wspaniała pogoda, roześmiane buzie dzieci i bardzo duża ilość gości, sprawiły, iż każdy z nas miał poczucie wielkiego zadowolenia. Wszyscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ruszowie oraz delegacje uczniów ze Szkół w Czerwonej Wodzie i Parowej wzięli udział w: pokazie pracy nowoczesnych maszyn leśnych, warsztatach artystycznych, występach na scenie poszczególnych klas w ramach „Turnieju Klas „Las i ekologia”. Do ich dyspozycji były także przygotowane kąciki edukacyjne: Nadleśnictw z Ruszowa i Wymiarek; Leśnego Kompleksu Promocyjnego ze Świeradowa i Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych z Lubania. Na scenie występował szkolny zespół PRYMA i dzieci z Domu Kultury w Ruszowie. Dzieci otrzymały za darmo bogaty poczęstunek (tj. kiełbaski z grilla, pierogi, ciasto, napoje, watę cukrową i popcorn) oraz skorzystały z dmuchańców i kina 9D.

    Głównymi organizatorami naszej imprezy byli nauczyciele, pracownicy oraz rodzice Szkoły Podstawowej w Ruszowie. Energiczna i pomysłowa Rada Rodziców dołożyła jak zwykle wszelkich starań, by ten dzień był dla naszych dzieci wyjątkowy. Bardzo serdecznie im za to dziękuję! Jednak bez innych osób i instytucji oraz dodatkowego dofinansowania ich ciężka praca nie byłaby tak efektywna.

    W ich imieniu oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Ruszowie składam serdeczne podziękowania dla:

 • Pana Mariusza Wieczorka- Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec i Pana Janusza Kobielskiego- Nadleśniczego Nadleśnictwa Ruszów za pomoc w organizacji, duże dofinansowanie oraz za objęcie Honorowym Patronatem naszej imprezy;
 • Pana Jarosława Podymy właścicielowi sklepów „Chata Polska” za sfinansowanie kiełbasek, pieczywa, ketchupów i musztard dla wszystkich uczniów i gości;
 • Pani Małgorzaty Kozak- właścicielce Apteki w Węglińcu i Ruszowie za sfinansowanie napojów dla dzieci;
 • Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Ruszowie za przygotowanie wyśmienitych pierożków;
 • Pana Grzegorza Kleszczyńskiego za nieodpłatne podłączenie prądu do wszystkich stanowisk;
 • Pana Dariusza Stelwacha- za przewiezienie ławek, stołów, namiotów, grilla, itp.
 • Pana Mirosława Kozy- za pomoc w transporcie i logistyce;
 • Pani Marty Ucinek- szefowej Konsorcjum BRANT oraz Jerzego Perońskiego- właściciela Firmy Usług Leśnych w Ruszowie za zorganizowanie pokazu pracy nowoczesnych maszyn leśnych;
 • Pana Krzysztofa Polewskiego- Dyrektora ZUK w Węglińcu za podłączenie wody do Parku;
 • Pana Janusza Droś- za super prowadzenie imprezy oraz za pomoc logistyczną;
 • Wszystkich leśników i pracowników kącików edukacyjnych leśnych i ekologicznych;
 • Pana Aleksandra Boronia- szefa firmy „RECORD” ze Śląska za profesjonalną scenę i nagłośnienie;
 • Pana Krzysztofa Zielińskiego i zespołu PRYMA za piękny koncert;
 • Pani Anny Jagiełło- za przygotowanie występu dzieci z Domu Kultury w Ruszowie.

    Za dotacje finansowe dziękuję również: Panu Mariuszowi Jędrzejczakowi- Nadleśniczemu Nadleśnictwa Pieńsk; Panu Zdzisławowi Woźnemu- Nadleśniczemu Nadleśnictwa Wymiarki; Panu Michałowi Turkiewiczowi- Dyrektorowi Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu; Pani Marcie Ucinek- szefowej Konsorcjum BRANT; Panu Jerzemu Perońskiemu- Wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej w Węglińcu.

    Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom, którzy upiekli ciasto- było tego aż 65 blach!- ciasto było tak smaczne, że nie zostało ani kawałka! Dziękuję rodzicom i nauczycielom, którzy pomogli przy rozładunku i rozstawianiu namiotów. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu pomogli w organizacji tej imprezy, bo tych nazwisk byłoby dużo więcej.
    Jak wielkiej wymaga to organizacji, wiedzą Ci wszyscy, którzy kiedykolwiek podjęli się organizacji imprezy w naszym Parku.

    I na zakończenie dziękuję przede wszystkim nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Ruszowie, którzy pomogli w logistyce i lepić pierogi, posprzątali Park, przygotowali występy dzieci, przeprowadzili warsztaty, aż wreszcie sprawowali opiekę nad dziećmi przez 7 godzin! Jesteście wielcy!

    Informuję także, iż po rozliczeniu kosztów imprezy przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Ruszowie, wszelki z niej dochód zostanie wpłacony na konto Rady Rodziców i będzie przeznaczony na zakup Szkolnej Wiaty Rowerowej.

Z wyrazami wdzięczności

Irena Droś

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

48

49

50