Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

     W dniu 1 czerwca na placu przy Węglinieckim Centrum Kultury spotkały się dzieci z Węglińca oraz okolicznych miejscowości. Było to wspólne świętowanie I Gminnego Dnia Dziecka. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się cieszące ogromnym powodzeniem stoiska gastronomiczne, gdzie Piratka z Afrodytą kręciły tęczowe waty cukrowe, Pszczoła prażyła popcorn, a Czerwony Kapturek smażył frytki. U Muszkietera, można było dostać coś słodkiego, a na innych stoiskach ciasto, hot- doga, słodkiego gofra, uwielbiane ruskie pierogi, a także przecudne pierniki wykonane ręką p. Leszka Hawrota. O "grillową stronę" naszej imprezy zadbało jak zawsze, niezastąpione Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Węglinieckiej, a kto uważnie się rozglądał, mógł dostrzec przechadzających się po placu włodarzy miasta Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec Mariusza Wieczorka oraz Zastępcę Burmistrza Dominika Matelskiego z koszami pełnymi łakoci.

    Ważnym punktem dnia było przekazanie grilla rolkowego, służącego do produkcji hot-dogów, które rozeszły się błyskawicznie. Kalorie, które podobno w dzień dziecka nie tuczą, spalić można było na kilka sposobów : na darmowych dmuchańcach, w miasteczku lekkoatletycznym, na paint-ballu, podczas rowerowego rajdu malucha, jeżdżąc na kucykach lub biorąc udział w animacjach przygotowanych przez wolontariuszy. Każdy chętny szkrab mógł pomalować buźkę lub wziąć udział w mini sesji zdjęciowej w bajkowych przebraniach wykonanej przez samą Pocachontas. Na amatorów motoryzacji również czekała niespodzianka -dzięki uprzejmości panów z zaprzyjaźnionej grupy motocyklowej, dzieci mogły skorzystać z darmowych przejażdżek tymi pięknymi maszynami. Nie mogło również zabraknąć pokazu sprzętu pożarniczego - tym razem wsparła nas jednostka Państwowej Straży Pożarnej ze Zgorzelca.

    Pogoda dopisała, wszystkie punkty cieszyły się ogromnym powodzeniem, dlatego mamy nadzieję, że wszystkie dzieci zakończyły tegoroczne święto z ogromnymi uśmiechami na twarzach.

1

2

3

4

 

 

5

6

7

8

9

11

13

14

15

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32