Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

   Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Mariusz Wieczorek, Pani Dyrektor SP w Węglińcu Sylwia Salas, Komendant OSP w Węglińcu Łukasz Pańków, Radny Marek Wawrzynek, Funkcjonariusze z KPP w Zgorzelcu i KP w Pieńsku zapraszają wszystkich uczniów SP Węgliniec na spotkanie „Bezpieczne Wakacje - Węgliniec 2019”, które odbędzie się w dniu 12 czerwca 2019 roku w godzinach 8.30 – 10.30 w rejonie Szkoły Podstawowej w Węglińcu oraz na placu manewrowym – nauki jazdy dla rowerzystów przy ul. Kościuszki. Spotkanie odbędzie się w trzech blokach tematycznych.

  • Bezpieczeństwo na akwenach wodnych, podstawy udzielania I pomocy – OSP Węgliniec
  • Bezpieczeństwo na drogach w roli pieszego , rowerzysty oraz innych zagrożeń dotyczących dzieci i młodzieży – funkcjonariusze KPP Zgorzelec oraz KP w Pieńsku
  • Zasady bezpiecznego poruszania się po terenach leśnych, zagrożenia pożarowe itp. Marek Wawrzynek.

   Przed nami długo wyczekiwane wakacje. Okres letniego wypoczynku to czas, w którym zarówno dzieci, jak i młodzież uczestniczą w różnego rodzaju wyjazdach na kolonie, obozy i urlopy wspólnie z rodzicami oraz korzystają z wielu atrakcji w miejscu zamieszkania. Letni wypoczynek i wakacyjna atmosfera daje wiele radości i zabawy, ale też jednocześnie wiąże się z możliwością zaistnienia swoistych zagrożeń, na które należy wcześniej zwrócić uwagę. To właśnie podczas wakacji rośnie liczba tragicznych wypadków, których można by uniknąć, uświadamiając uczniów o grożących niebezpieczeństwach i w miarę możliwości zabezpieczyć ich przed nimi.

   Trzeba więc zaopatrzyć dzieci w niezbędną wiedzę umiejętności na temat zasad bezpiecznego korzystania z czasu wolnego w różnych miejscach i okolicznościach, aby po zakończeniu wakacji pozostały dobre wspomnienia i energia na kolejny rok szkolnej nauki.