Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

baner1

    W dniu 20.10.2019   UKS Mikro Ruszów był organizatorem jesiennego turnieju żaków w ramach Ligii OZPN Jelenia Góra.   Żak to najmłodsza kategoria wiekowa w której rozgrywane są regularne rozgrywki ligowe . Nasza drużyna występuje w grupie V ,   której rywalizuje 12 drużyn. Drużyna uczestnicząca w turnieju składała się maksymalnie z 10 zawodników , mecze rozgrywane były na zmniejszonych boiskach , bramkach o wymiarach 5x2 a mecze trwały 12 minut. Drużyny uczestniczące w turnieju zostały podzielone na dwie grupy i rywalizowały w systemie „ każdy z każdym”. Podczas turniejów nie graliśmy na punkty i nie wyłanialiśmy zwycięzców. W naszym turnieju w Ruszowie uczestniczyło około 80 młodych piłkarzy, w ciągu ponad trzy godzinnej rywalizacji rozegrano 20 meczy. Rodzice dzieci naszego klubu przygotowali słodki poczęstunek / ciasto , herbata , kawa , tosty , napoje / .

    Szczególne podziękowania składam Państwu Natalii i Tomaszowi Herc oraz Panu Radosławowi Kiślakowi . Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi złotymi medalami oraz statuetkami dla najlepszego zawodnika drużyny .

    Nagrody na turniej ufundował Burmistrz Gminy i Miasta w Węglińcu Pan Mariusz Wieczorek .

    Gośćmi honorowymi turnieju byli wiceprzewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Peroński oraz sekretarz gminy Pan Marcin Papla.

 

 Prezes UKS Mikro Ruszów

 Zdzisław Matuszewski

Piłka Ruszów