Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

baner1

    „Z piosenką do wolności” - pod tym hasłem rozpoczęły się w naszej szkole uroczystości 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na spotkaniu byli obecni Burmistrz oraz przedstawiciele Rady Gminy i Miasta Węgliniec. Nie zabrakło też emerytowanych pracowników szkoły.

    Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia okolicznościowego Pani Dyrektor, po czym „ster” przejęli muzycy z Filharmonii w Jeleniej Górze. Przy akompaniamencie dźwięków muzyki, wspólnie śpiewaliśmy piosenki o tematyce patriotycznej. Jednak największą furorę zrobiła możliwość zatańczenia Poloneza przez najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy zostali nagrodzeni burzliwymi brawami.

    W dowód wdzięczności za wspaniały koncert, „zerówkowicze” zrewanżowali się piosenką a cappella, za co i oni otrzymali gromkie brawa od publiczności i samych artystów.

    Po krótkiej przerwie, wraz z zaproszonymi gośćmi, w biało – czerwonym korowodzie ruszyliśmy ulicami Węglińca. Zwieńczeniem tego przemarszu było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” równo o godzinie 1111.

    Na zakończenie uroczystości przedstawiciele klas oraz goście udali się na ulicę Józefa Piłsudskiego. Tam przystroili rosnące wzdłuż niej drzewa w biało czerwone szarfy.

    Ten dzień z pewnością zapadnie wszystkim w pamięć.

1 1

1 11

1 6

1 3

1 8

1 9

1 10

 

1 2

1 4

1 5

1 7

1 12

1 13

1 14

1 15

1 16

1 17

1 18