Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

baner1


    W dniu 20 listopada 2019 r. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Ruszowie wraz z opiekunem Urszulą Zel, zorganizował „Niebieski marsz ulicami Ruszowa” w celu uczczenia 30. Rocznicy podpisania Konwencji Praw Dziecka. W marszu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice, jak również przedstawiciele samorządu lokalnego w osobach: Jerzy Peroński- wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Węglińcu; Bogumiła Glonek- radna Rady Miejskiej w Węglińcu; Grzegorz Tyrakowski- radny Rady Miejskiej w Węglińcu; Mirosław Koza- sołtys Ruszowa wraz z małżonką Danutą Koza- przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Ruszowie oraz Edyta Petrunio- przewodnicząca Rady Rodziców.
    Dominującym kolorem był niebieski (barwy UNICEF-u- partnera w realizacji akcji). Uczniowie byli wyposażeni we własnoręcznie wykonane transparenty, związane z prawami dziecka oraz instrumenty perkusyjne, które dodatkowo uczyniły marsz głośny, zwracający uwagę mieszkańców Ruszowa.
   W tym dniu uczniowie wykonywali również prace plastyczne poświęcone Prawom Dziecka oraz brali udział w konkursach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Była to realizacja akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”.

 

1 1

 

1 2

1 11