Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

Drodzy Mieszkańcy Gminy.

Od dnia 16.04.2020r. wprowadzony zostaje nakaz zakrywania ust i nosa, który ma na celu ochronę publiczną. Zgodnie z nakazem zakrycie obowiązuje w miejscach takich jak:

- środki transportu publicznego

- samochód (jeśli jedziemy z osobami, z którymi nie mieszkamy)

- miejsca ogólnodostępne np.drogi, place, sklepy, obiekty kultu religijnego, targowiska

- na terenach zielonych i leśnych czyli parkach, bulwarach, zabytkach i lasach

Nakaz dotyczy wyłącznie zakrywania twarzy i nosa nie określając czym, nie muszą więc być to profesjonalne maski, do zakrywania może służyć także odzież. Zalecamy kupno wielorazowych masek, aby zadbać również o środowisko. Poniżej znajduje się zdjęcie demonstrujące czas po jakim poszczególne maski przestają być zdatne do użytku. JEDNOCZEŚNIE PRZESTRZEGAMY: cena maseczki wielorazowego użytku waha do około 15- 20 zł. Proszę uważać na osoby, które próbują sprzedawać je w zawyżonych cenach. Apelujemy także do osób, które w swoim otoczeniu mają osoby starsze, znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka, pomóżcie zaopatrzyć się seniorom w maski, aby nie stali się ofiarami oszustów. Nie zapominajmy także o rękawiczkach i zdrowym rozsądku.

W przypadku osób, które mają trudności z oddychaniem, nie są w stanie same sobie założyć masek, bądź mają poniżej 4 lat obowiązek noszenia maseczek jest zniesiony. Mamy nadzieję, że wśród społeczności Gminy Węgliniec nie znajdą się osoby łamiące nakaz (za złamanie nakazu może zostać wystawiony mandat).

Życzymy Państwu pozostania w zdrowiu, ale także zachowania rozsądku wobec zdrowia własnego i innych. Mimo wszystko warto pamiętać, że „Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.”- Ernest Hemingway.

zakrywanie twarzy

Maski ochronne