Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

baner1

   W dniu 19 września 2017 roku, we wtorek, do naszej szkoły przyjechało czworo gości- NA ROWERACH. Nasi goście przyjechali do nas w ramach 8 edycji programu  edukacyjno - warsztatowego „Zielony Rower”.

   "Zielony Rower" to cykliczny program kierowany do osób zajmujących się edukacją leśną i przyrodniczą. Ta atrakcyjna impreza edukacyjna, która w tym roku po raz pierwszy objęła uczniów ze szkół z okolic Bolesławca, pozwala na poznanie ciekawych metod pracy. Bycie jednocześnie nauczycielem i uczniem umożliwia edukatorom leśnym zrozumienie swojego odbiorcy, sposobu myślenia i postrzegania lasu oczami ucznia.

Zadaniem leśników była edukacja, promowanie lasu i przyrody, zdrowego trybu życia i swojej pracy.

    Zajęcia prowadzone były w naszej szkole w czterech klasach. W czasie zajęć nasi nauczyciele oceniali edukatorów, a w podsumowaniu całego programu, który ma miejsce
w  Zamku w Kliczkowie, wyłonieni zostaną najlepsi z najlepszych leśnych edukatorów, którzy wygrywają Zielony Rower. 

   Do naszej szkoły przyjechała Pani Ewelina Kręcicka z Niepołomic koło Krakowa, która prowadziła zajęcia w klasie 4a na temat drzew leśnych. W klasie 4b prowadziła zajęcia Pani Małgorzata Kaźmierczak ze Świętoszowa, na temat gatunków drzew iglastych
i liściastych. Klasie 6a na temat pszczół opowiadał Pan Piotr Rodziewicz ze Świętoszowa, natomiast w klasie 6b o zwierzętach łownych mówił Pan Jacek Szaro z Henrykowa.

   Nasi uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali się do wizyty edukatorów, przystroili odpowiednio swoje gabinety, zadbali również o swój „leśny wizerunek”. Leśnicy do przeprowadzenia  zajęć przywieźli wiele rekwizytów, np. liście, miód, wosk pszczeli, szyszki itp. Po zakończonych zajęciach uczniowie otrzymali wiele miłych prezentów. Spotkanie naszych uczniów z leśnikami wspominamy bardzo dobrze i zapraszamy ponownie w przyszłym roku.

                                                                                              Anna Sygut

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1