Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

    3 grudnia 2017r. w Węglinieckim Centrum Kultury odbył się VIII Międzygminny Przegląd Piosenki Polskiej oraz Literackiej, którego celem była popularyzacja śpiewu, jako forma rozwoju i ekspresji, popularyzacja piosenki polskiej, konfrontacja umiejętności artystycznych i estradowych dzieci i młodzieży, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wykorzystania potencjału wokalnego.

   W tym roku , zgodnie z nowym regulaminem, uczestnicy przeglądu mieli za zadanie zaśpiewać piosenki z okresu od lat 60 do 90-tych. 

   Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Pan Stanisław Mikołajczyk, Radna Rady Miejskiej Węglińca Pani Wanda Batog, rodziny i przyjaciele wykonawców, oraz mieszkańcy gminy i okolicznych miejscowości.

   W tegorocznym Przeglądzie na scenie zaprezentowali się młodzi wokaliści z Ośrodków Kultury z Gozdnicy, Wymiarek, Węglińca oraz Zawidowa. Jury w składzie: p. Joanna Lewicka – absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, nauczyciel w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu, p. Małgorzata Piękna-Świderek –nauczyciel przedmiotów artystycznych w Szkole Podstawowej w Węglińcu oraz p. Dominik Lewicki- absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, nauczyciel w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu oceniało zmagania 17 podmiotów w czterech kategoriach wiekowych: 7-10 lat, 11-15 lat, 15-18 lat, 19+ oraz w kategorii zespoły.

    Według Jury, poziom tegorocznego przeglądu był  bardzo zróżnicowany. Biorąc po uwagę umiejętności wokalne (walory głosowe i emisję głosu, intonację, dykcję), dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny (interpretacja, innowacyjność, naturalność) wybrano laureatów:

Kategoria 7-10 lat:
I m.- Maja Wesołowska i Natasza Gasik – Ośrodek Kultury w Zawidowie

Kategoria 11-15 lat:
I m.- Aleksandra Kociemba- SP w Jerzmankach
II m. – Natalia Zawada – Ośrodek Kultury w Zawidowie
III m.- Julia Kaucha - Ośrodek Kultury w Zawidowie

Kategoria 16-18 lat:
I m.- Oktawia Jaworska – Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteki w Wymiarkach
II m. – Monika Szewczuk – Węglinieckie Centrum Kultury
III m. –Klaudia Rosińska – Węglinieckie Centrum Kultury

Kategoria 19+
I m.- Monika Matuszewska – Węglinieckie Centrum Kultury
II m. – Natalia Trefler- Węglinieckie Centrum Kultury

Kategoria Zespoły:
I m. – The Whispers – Węglinieckie Centrum Kultury

    Serdecznie dziękujemy instruktorom za chęć i trud włożony w przygotowanie swoich podopiecznych. Panu Radkowi Słabolepszemu za obsługę techniczną przeglądu. Podziękowania należą się również publiczności, która bardzo licznie zgromadzona, kibicowała swoim faworytom. Laureatom raz jeszcze serdecznie gratulujemy, a wszystkim wykonawcom bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy na IX Przegląd Piosenki w przyszłym roku.

To wydarzenie, było jednym z elementów składowych projektu Biblioteka- Centrum życia lokalnego.

Ula Słabolepsza
Instruktor Węglinieckiego Centrum Kultury

1

1

1

1

1

1

1

1

1