Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

    Już po raz kolejny w dniu 6 grudnia 2017r. dzięki pomysłowości i zaangażowaniu Rady Rodziców w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Ruszowie odbyło się „Spotkanie z Mikołajem”.

    Rada Rodziców dla zaproszonych gości, rodziców, młodzieży i dzieci przygotowała mnóstwo ciekawych atrakcji. Wśród obecnych gości znaleźli się m.in. Burmistrz Pan Stanisław Mikołajczyk, Wicestarosta Pan Mariusz Wieczorek, radni: Pani Maria Fedyczkowska, Pan Zbigniew Zawadzki, Pan Mariusz Mól, Pan Stanisław Papież, Pan Grzegorz Tyrakowski, Ks. Proboszcz Piotr Mianowski, Pan Mirosław Koza – sołtys sołectwa Ruszów, grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej z Ruszowa, młodzież, dzieci oraz rodzice i mieszkańcy.

    Podczas oczekiwania na Świętego Mikołaja wszyscy uczestnicy i goście podziwiali występ cyrku O`BIMBOLANDO, pokazy iluzji, sztukę balansu i żonglerkę. Były również fantastyczne występy ze zwierzętami. Clown popisywał się nieziemskimi akrobacjami, przeróżnymi sztuczkami i wymyślał niesamowite zabawy. Tym samym zaskarbił sobie serca najmłodszych dzieci. Uśmiechy, zachwyt i zadowolenie  gościły niemalże non stop na ich twarzy podczas jego występu. Wielki aplauz i gromkimi brawami zostały nagrodzone dzieci zarówno z Domu Kultury z Ruszowa za swój przepiękny debiutowy występ, jak i dzieci ze Szkoły Podstawowej za artystyczny taniec karaoke.

    W trakcie tych niecodziennych wydarzeń, które odbywały się sali gimnastycznej odbywała się sprzedaż świątecznych wypieków i gastronomicznych smakowitości. Były pierożki z rozmaitymi nadzieniami, uszka i przepyszne ciasta. Zapach potraw roznosił się po całej sali i zachęcał do degustacji. Obok tych rarytasów można było również nabyć na kiermaszu świąteczne ozdoby.

    Największą jednak atrakcją było SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM! Mikołaj nie zawiódł. Z uwagi na brak śniegu zmienił swój pojazd i przybył na spotkanie z pompą. Z pompą, bo jak się okazuje w tym roku zamiast na saniach przyjechał wozem strażackim. Wszystkie dzieci – te małe i duże – zostały przez Mikołaja obdarowane prezentami. Wszystkie obiecały poprawę, że będą grzeczne, aby spotkać się z Mikołajem za rok.

    Dochód pozyskany podczas „Spotkania z Mikołajem„ Rada Rodziców w całości przeznaczyła na wyposażenie Biblioteki Szkolnej.

1

1

1

1

1

1

1

1