Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Tłusty czwartek
28 Lut 2019
00:00
Odsłon artykułów:
2999434

przekształcenie1

    W dniu 09.02.2018 r. odbyły się uroczystości związane z kolejną rocznicą zesłania Polaków na Sybir, upamiętniającą pierwszą zsyłkę, która miała miejsce 10 lutego 1940 roku. Uroczystości te, w Szkole Podstawowej w Węglińcu, zorganizowane zostały przez grono pedagogiczne oraz uczniów pod przewodnictwem pani Sławy Borodzicz.

    Całość uroczystości zakończyło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem ”Pamięci członków rodzin z Kresów Wschodnich, którzy cierpieli i ginęli za to, że byli Polakami”. W tej części uroczystości uczestniczył Burmistrz Stanisław Mikołajczyk, Prezes Stowarzyszenia „Kresy w Pamięci” Alfred Janicki wraz z członkami Stowarzyszenia, wicedyrektor Szkoły Podstawowej Kamila Basarab oraz nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej.

    Prezes Stowarzyszenia Alfred Janicki przypomniał znaczenie i rolę tamtych wydarzeń oraz ich wpływ na losy Polaków. Burmistrz Stanisław Mikołajczyk, w skierowanych słowach do dzieci i młodzieży, podkreślił konieczność i troskę najmłodszych pokoleń o pamięć i  historię pokoleń, które oddały  życie za Ojczyznę – Polskę.

1

1

1

1

1

1

1

1

1