Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

    Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Stanisław Mikołajczyk wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Waldemarem Błauciakiem zostali zaproszeni przez prałata Petera C. Birkner do zwiedzania Muzeum Śląskiego w Goerlitz.

   Muzeum Otwarto 13 maja 2006 roku i ma bardzo bogatą ofertę zbiorów rzemiosła artystycznego: złotnictwa, odlewnictwa czy ceramiki. Posiada kilka sal wystawowych zaopatrzonych w przepiękne zabytki tamtego okresu. Wędrując z sali do sali można zauważyć także wrocławskie akcenty. Niektóre wystawy są stałe, inne wystawione są na określony czas, by potem być wystawionym w innym miejscu nie tylko w Goerlitz lecz także w Polsce m.in. w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

     Właśnie w tym czasie jest wystawiona taka czasowa ekspozycja dotycząca kolejnictwa z okresu z pierwszej połowy XIX wieku. Główną atrakcją tej wystawy jest model architektoniczny wiernie odzwierciedlający budynek i teren dworca w Goerlitz w stanie jaki był w 1917 roku. Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady prowadzili rozmowy i uzgodnienia w zakresie ewentualnego zwiedzania ekspozycji muzealnej „175 lat kolei na Śląsku” przez młodzież szkolną Gminy Węgliniec.

1

1

1

1

1

1