Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

 

plakat koniec spisu

czyste powietrze

    30 kwietnia b.r. przy Węglinieckim Centrum Kultury na Placu Wolności w Węglińcu odbyła uroczystość patriotyczna związana z „Dniem Flagi” oraz rocznicą uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Podczas oficjalnej uroczystości Burmistrz Gminy i Miasta w Węglińcu Pan Stanisław Mikołajczyk w nawiązaniu do głównej idei i tematu uroczystości „Pokochaj Polską Flagę” przekazał flagi delegacjom uczniów ze szkół z terenu całej gminy Węgliniec.

   Przekazanie szkołom flag jest elementem wychowania patriotycznego najmłodszego pokolenia. Zobowiązanie uczniów do  pamięci o ważnych  datach i rocznic podczas których należy wywieszać flagi jest edukacją i wychowaniem naszych dzieci i młodzieży. Wywieszanie przez dzieci i młodzież szkolną otrzymanych flag na budynkach szkół zawsze podczas ważnych świąt państwowych pozwoli wyrobić nawyk wywieszania flagi, pamięci o rocznicy i święcie państwowym. Efekt tych działań można  było już zauważyć – flagi na frontonach budynków szkół prezentowały się okazale.

   W trakcie uroczystości „Dnia Flagi” wszystkie dzieci zgromadzone na placu otrzymały chorągiewki, wiatraczki, kokardy z barwami narodowymi które, należy mieć nadzieję, zaszczepią najmłodszemu pokoleniu poczucie wartości i szacunek do biało–czerwonej flagi. W przyszłości, to obecne dzieci i młodzież będą tym pokoleniem i dorosłymi, którzy z szacunkiem wywieszać będą flagę na swoich domostwach.

    Na budynku zabytkowej wieży byłej remizy strażackiej zawisła również dużych rozmiarów flaga biało – czerwona. Flaga ta eksponowana na frontonie wieży, w miejscu i przy placu na którym odbywają się uroczystości i oficjalne imprezy dopełniać będzie  podniosłego charakteru każdej uroczystości. 

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1