Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

 

plakat koniec spisu

czyste powietrze

   W dniu 08.05.2018 r. Węgliniec odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego Cogito ze Zgorzelca. Celem ich wizyty była historia, która w niepowtarzalnej scenerii przedstawiona została w zlokalizowanym w dwóch wagonach towarowych Muzeum Kresów Wschodnich oraz w Izbie Podolskiej.

    Uczniowie podzieleni na trzy grupy z zapartym tchem zwiedzali Izbę Podolską oraz Muzeum Kresów Wschodnich w Węglińcu, które upamiętniają burzliwe i tragiczne wydarzenia z przeszłości.  Była to lekcja historii, o której opowiadali Prezes Stowarzyszenia Kresy w Pamięci p.Alfred Janicki oraz nauczycielka historii ze Szkoły Podstawowej w Węglińcu p.Sława Borodzicz. Uczniowie zwiedzili również Galerię Historii Lokalnej zlokalizowaną tuż obok Izby Podolskiej, która przedstawia czasy kolejnictwa z dawnych lat oraz początki osadnictwa Węglińca.

    Lekcja przedstawiona przez pasjonatów historii spotkała się z szerokim zainteresowaniem, tym bardziej, że odbyła się w miejscu w którym ta historia jest wciąż żywa.

               1 1 Kopiowanie

1 2 Kopiowanie

1 3 Kopiowanie

1 4 Kopiowanie

1 5 Kopiowanie