Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

 

plakat koniec spisu

czyste powietrze

         Wraz z obchodami 70 - lecia działalności OSP w Ruszowie w dniu 26 maja 2018 r. w parku w Ruszowie odbyły się uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka w którym, oprócz ruszowskich strażaków udział wzięli: Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Stanisław Mikołajczyk, władze samorządowe oraz władze związkowe straży. Obecni byli również przedstawiciele pozostałych jednostek OSP z terenu Gminy Węgliniec, a także delegacja z PSP Zgorzelec, strażacy z Iłowej, Czech i Niemiec oraz grupa druhów z Ruszowa na Lubelszczyźnie.

         Uroczystość rozpoczęto odsłonięciem tablicy upamiętniającej 70 - lecie powstania Jednostki OSP w Ruszowie. Przemarszem w asyście orkiestry strażacy udali się do wiejskiego parku na mszę polową. Po mszy odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień z okazji 70 - lecia straży w Ruszowie oraz Gminnego Dnia Strażaka. Jednym z ważniejszych elementów uroczystości było nadanie proporca dla MDP przy OSP W Ruszowie, a także posadzenie dębu dla upamiętnienia 100 - lecia Odzyskania Niepodległości. Podczas uroczystości odbył się koncert Orkiestry Dętej KWB Turów. Po zakończeniu uroczystości strażackich odbyły się zawody o Puchar Borów Dolnośląskich.

       Od lat Gmina Węgliniec może poszczycić się tym, że we wszystkich większych miejscowościach znajdują się sprawnie i skutecznie działające jednostki OSP oraz działające przy nich Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

1 1 Kopiowanie

1 2 Kopiowanie

1 3 Kopiowanie

1 4 Kopiowanie

1 5 Kopiowanie

1 6 Kopiowanie

1 7 Kopiowanie

1 8 Kopiowanie

1 9 Kopiowanie

1 10 Kopiowanie