Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

 

plakat koniec spisu

czyste powietrze

    W dniu 25 maja 2018 r. odbyły się XVI Prezentacje Artystycznej Twórczości Dzieci i Młodzieży – w tym roku pod hasłem „Kolory Tęczy”. W Parku w Ruszowie- w tej pięknej scenerii przyrody i chlubie naszej miejscowości wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Ruszowie, delegacje uczniów i nauczycieli ze Szkół w Węglińcu i Czerwonej Wody, rodzice, zaproszeni goście, sympatycy naszej szkoły i dobrej zabawy bawili się przednio. Nie zabrakło dla wszystkich atrakcji, ale szczególnie przeznaczone były one dla dzieci, m.in.: występ Orkiestry Zgorzeleckich Mandolinistów (pierwszy ich występ w plenerze), warsztaty artystyczne, występ Teatru MUZA „CLOWNADA”, występy dzieci z Domu Kultury w Ruszowie oraz hit tego dnia FESTIWAL KOLORÓW podczas koncertu szkolnego zespołu PRYMA „W hitach disco polo”. Uczciliśmy w tym dniu także 100- lecie odzyskania niepodległości Naszej Ojczyzny: wyrzutem czerwonego koloru holi na białe koszulki, jak również zorganizowaliśmy wystawę 10 największych artystów polskich. Wszyscy uczniowie mieli zapewniony bogaty darmowy poczęstunek (kiełbaski z grilla, zupa, pierogi, ciasto, zimne napoje). Dodatkowo prowadzony był w tym dniu zarobkowy catering, z którego dochód przeznaczony będzie na budowę Szkolnej Wiaty Rowerowej.
    Koszt ogólny organizacji XVI Prezentacji „Kolory Tęczy” to kwota niebagatelna, tj. 23 106, 37 zł (nie licząc własnej pracy rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Ruszowie, strażaków z OSP Ruszów, sołtysów i rad sołeckich z Ruszowa i Jagodzina, Stowarzyszenia „Moja Wieś Jagodzin”, Koła Gospodyń Wiejskich w Ruszowie oraz wielu drobnych darczyńców, którzy przekazywali produkty na cele cateringu lub brali tylko symboliczną opłatę oraz to, iż część logistycznych kosztów podzieliliśmy na pół z OSP Ruszów). Wkład finansowy zawdzięczamy 3 sektorom, tj. Gmina Węgliniec- 7 000 zł; Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Ruszowie i sponsorzy- 14 956, 37 zł oraz rodzice za jeden wyrzut koloru holi- 1 150 zł. Dzięki temu, iż catering prowadzony był przez dwa dni (także na 70-leciu działalności OSP Ruszów), osiągnęliśmy spory dochód, tj. 8150 zł.
    Przygotowania do naszej imprezy trwały 3 miesiące, ale wszystkie zamierzenia i plany osiągnęliśmy. Największą nagrodą dla nas wszystkich była ogromna radość dzieci tak wyjątkowa, iż udzieliła się także nam- dorosłym. A zawdzięczamy to:
1. Panu Stanisławowi Mikołajczykowi- Burmistrzowi Gminy i Miasta Węgliniec oraz radnym
z Rady Miejskiej w Węglińcu;
2. Panu Januszowi Kobielskiemu- Nadleśniczemu Nadleśnictwa Ruszów
3. Panu Jarosławowi Podymie- CHATA POLSKA Ruszów
4. Panu Mariuszowi Wieczorkowi- Wicestaroście Powiatu Zgorzeleckiego
5. Panu Wiesławowi Piechocie- Nadleśniczemu Nadleśnictwa Węgliniec
6. Panu Mariuszowi Jędrzejczakowi- Nadleśniczemu Nadleśnictwa Pieńsk
7. Firmie MegaSerwis z Bogatyni
8. Państwu M. i S. Burakom- Sklep Budowlany w Ruszowie
9. Pani Annie Pluskota, Panu Piotrowi Milewskiemu, Panu Michałowi Kmieciowi, Panu Andrzejowi i Piotrowi Stasiakom
10. Piekarni z Parowej
11. Stowarzyszeniu „Moja Wieś Jagodzin”
12. Kołu Gospodyń Wiejskich i KLAP w Ruszowie
13. Sołtysom i radom sołeckim Ruszowa i Jagodzina
14. Strażakom z OSP Ruszów
15. Panu Aleksandrowi Boroniowi ze Śląska
16. Panu Krzysztofowi Zielińskiemu i zespołowi szkolnemu PRYMA
17. Panu Władysławowi Bodziannemu
18. Pani Annie Jagiełło
19. Panu Grzegorzowi Kleszczyńskiemu
20. Panu Januszowi Wilkowi
21. Wszystkim rodzicom, którzy upiekli ciasto (100 blach!)
22. Oraz wielu, ale to bardzo wielu ludziom dobrej woli, którzy dołożyli wszelkich starań, by dzień XVI Prezentacji „Kolory Tęczy” był: ciekawy, motywujący, edukacyjny, patriotyczny i radosny!
A zorganizowali to: Rada Rodziców, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Ruszowie- i do nich wszystkich, i także w/w – w imieniu dzieci- kieruję głęboki ukłon z wyrazami wdzięczności.


Irena Droś

prezentacje 1

prezentacje 2

prezentacje 3

prezentacje 4

prezentacje 5

prezentacje 6

prezentacje 7

prezentacje 8

prezentacje 9

prezentacje 10

prezentacje 11

prezentacje 12

prezentacje 13

prezentacje 14

prezentacje 15

prezentacje 16

prezentacje 17

prezentacje 18

prezentacje 19

prezentacje 20

prezentacje 21

prezentacje 22

prezentacje 23

prezentacje 24

prezentacje 25