Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Sesja Rady Miejskiej
28 Mar 2019
13:00 - 15:00
Odsłon artykułów:
3236866

przekształcenie1

Baner logo orange

    W niedzielę, 8 lipca 2018 r., na Zamku Piastowskim w Legnicy obchodzony był Dzień Pamięci Ofiar Banderowskiego Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II RP w latach 1939 – 1947.

    Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 13:00 Mszą Świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy, sprawowaną w intencji ofiar ludobójstwa dokonanego przez OUN – UPA, podczas której homilię wygłosił ks. Witold Józef Kowalów z Ostroga na Ukrainie.

    Po mszy świętej złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicą upamiętniającą tragiczne wydarzenia jakie miały miejsce na Kresach Wschodnich. Następnie uroczystym przemarszem uczestnicy obchodów oraz poczty sztandarowe udali się do Zamku Piastowskiego, gdzie zaplanowano rozpoczęcie części oficjalnej uroczystości. W jej ramach odbyły się prelekcje zaproszonych gości, polityków, przedstawicieli władz, a także naocznych świadków ukraińskich zbrodni. W uroczystościach wziął również udział Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Stanisław Mikołajczyk. 

    Po godzinie 16:00 w części artystycznej, z okolicznościowym programem literacko-muzycznym wystąpili artyści, którzy zaprezentowali bogaty program pieśni patriotycznych.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1