Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Sesja Rady Miejskiej
28 Mar 2019
13:00 - 15:00
Odsłon artykułów:
3236958

przekształcenie1

Baner logo orange

    Za nami kolejna już edycja Jagodowego Lata w Ruszowie, która odbyła się w sobotę 7 lipca 2018 r. W tym roku program imprezy był niezwykle bogaty oraz wymagał wiele pracy ze strony organizatorów- mieszkańców Ruszowa. Miejscem imprezy był park w Ruszowie, który jako baza imprezy sprawdził się idealnie i tego dnia zmienił się w miejsce pełne zabawy. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Stanisław Mikołajczyk, a sponsorem głównym była Rada Miejska Węglińca i Nadleśniczy Nadleśnictwa Ruszów.

   Tegoroczna impreza zgromadziła wielu mieszkańców gminy i okolic, którzy w radosnych nastrojach i miłej atmosferze spędzili słoneczną sobotę, a także rowerzystów. Wśród nich nie zabrakło stałych bywalców, jak i osób pierwszy raz startujących w rajdzie rowerowym. Konkurs zbierania jagód jest coroczną atrakcją przyciągającą turystów spragnionych ciszy i zieleni w tutejszych lasach.

   W trakcie imprezy odbył się zlot motocyklistów oraz bieg „STU” na stulecie niepodległości. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Domu Kultury w Ruszowie pod opieką Anny Jagiełło oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Wesołego Odkrywcy” pod opieką Sylwii Lipskiej, a także zaprzyjaźnione zespoły: zespoł ludowy „Podolanie” z Czerwonej Wody i zespół wokalny przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Iłowej „Uniwand” oraz „DJ Dziekan” w hitach disco polo.  Dla zgromadzonych został przygotowany także widowiskowy pokaz Klubu Jeździeckiego „Brawura” przy stajni „U Jasinka” z elementami inscenizacji historycznej, a na zakończenie można było obejrzeć efektowny występ „FIRESHOW” młodzieżowej grupy.

    Dzieci chętnie uczestniczyły w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów, a było w czym wybierać. Najmłodsi mogli wziąć udział m.in. w grze w bule, miasteczku lekkoatletycznym, pokazie baniek mydlanych, oprócz tego w trakcie imprezy była możliwość przejazdu konno, czy pomalowania twarzy. Powodzeniem wśród maluchów cieszył się również park zabaw z dmuchanym zamkiem, zjeżdżalnią, karuzelą łańcuchową, kulami wodnymi, euro bungee i pociągiem dla dzieci.

    Wzrok przechadzających się parkowymi alejkami przyciągały kolorowe stragany z kwiatami, piernikami, miodami, biżuterią oraz stoiska z potrawami z jagód (m.in. pierogi, dżemy, ciasta), przygotowane przez mieszkańców Kościelnej Wsi, Ruszowa i Jagodzina.

   Organizatorzy z pewnością dostarczyli uczestnikom dużo dobrej zabawy i pokazali, że każdy może aktywnie spędzać czas na powietrzu. Składamy również wyrazy uznania i podziękowania za perfekcyjną i sprawną organizację XIV edycji Jagodowego Lata w Ruszowie.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1