Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

      

koronawirus

banner poradni segregacji

baner1

    Maszynista kolejowy to zawód mało znany. W pociągu możemy spotkać konduktora czy kontrolera. Jednakże to dzięki maszyniście pociąg w ogóle może ruszyć w podróż.  Jest to zawód który łączy się z ogromną odpowiedzialnością, zaangażowaniem i uznaniem.

   Dzień 16 września jest właśnie Europejskim Dniem Maszynisty. Aby uczcić tę okazję Związek Zawodowy Maszynistów w Węglińcu pod przewodnictwem Piotra Kardacha zorganizował uroczyste obchody Dnia Maszynisty. Odbyły się one dnia 06 października w Węglinieckim Centrum Kultury. Na zaproszenie organizatorów w przyjęciu uczestniczył Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Stanisław Mikołajczyk, który życzył maszynistom, pracownikom kolei, satysfakcji, uznania i dalszych sukcesów w pracy, przekazując wraz z życzeniami słodki upominek - tort.

   W tak ważnej uroczystości udział nie mogło zabraknąć pocztów sztandarowych Kolejarzy m.in. z Wałbrzycha i Legnicy. Obecni byli przedstawiciele DDOKP Wrocław, Dyrektor Dolnośląskiego zakładu PKP Cargo Jacek Krawczun oraz emeryci i renciści. Wielu pracownikom wręczono upominki za wieloletnią pracę na kolei, a odchodzącym na emeryturę maszynistom życzono m.in. wielu spokojnych i radosnych dni życia na zasłużonej emeryturze.

1

1

1

5

1