Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń
Odsłon artykułów:
3420899

przekształcenie1

Baner logo orange

Baner obwieszczenie

    Uroczystą Mszą Św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Czerwonej Wodzie w dniu 16 października 2018 roku rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz obchodami związanymi ze świętem Szkoły Podstawowej w Czerwonej Wodzie.

    W ceremonii udział wzięli Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Stanisław Mikołajczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Węglińca Waldemar Błauciak, radni  Krzysztof Kutrowski i Elżbieta Grabowska zarazem sołtys Czerwonej Wody oraz wicestarosta zgorzelecki Mariusz Wieczorek.

    Po mszy świętej w uroczystym przemarszu wraz z pocztami sztandarowymi uczniowie, nauczyciele i zebrani goście udali się na plac przed Szkołę Podstawową w Czerwonej Wodzie by dokonać symbolicznego wkopania „Dębu Niepodległości” w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystego zasadzenia drzewa dokonali uczniowie z samorządu uczniowskiego oraz władze samorządowe.

    Po tej części rozpoczęto główne odchody święta Szkoły Podstawowej. Szkoła Podstawowa której patronatem jest Św. Jan Paweł II swoje obchody uczciła w wyjątkowy sposób, przybliżając sylwetkę Naszego Papieża. W tym roku właśnie mija czterdziesta rocznica niezwykłego Pontyfikatu Jana Pawła II. Karol Wojtyła zjednał sobie tysiące ludzkich serc. Uczniowie przypomnieli o tym wielkim Polaku, patronie szkoły podczas wykonywania wierszy i piosenek.     Uroczystość ta była wyrazem wielkiej miłości do Jana Pawła II- Świętego, Papieża i Patrona Szkoły Podstawowej w Czerwonej Wodzie.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1