Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

      

koronawirus

banner poradni segregacji

baner1

   31 października w Węglinieckim Centrum Kultury odbyły się IV Zaduszki Muzyczne. Impreza jest inicjatywą lokalnych muzyków i ma na celu zrzeszenie wszystkich, którzy są związani z muzyką w jakikolwiek sposób. Jest też swego rodzaju hołdem i uczczeniem pamięci o zmarłych artystach. Spotkanie rozpoczęli pomysłodawcy i główni organizatorzy Zaduszek-zespół STO PROCENT, po nich scenę opanowało NOCNE BOOGIE z Bolesławca, a następnie kolejny bolesławiecki band-CHŁOPAKI Z FERAJNY. Pojawili się również muzycy z Lubania, Bogatyni, Żagania i Zgorzelca, a także muzykujący od wielu lat „weterani” węglinieckiej sceny muzycznej.

   Blask świec i największe standardy blues-rocka stworzyły niesamowity, urzekający klimat. Usłyszeć można było m.in. „Sen o Victorii”, „Sweet Home Alabama”, „Mustang Sally” ,”Little wing” czy też wiersz Edwarda Stachury „Wędrówką życie jest człowieka” w rockowej aranżacji.

   Tradycją imprezy stał się „Jam session do rana”. Nie ma on stałej formuły, każdy może wziąć w nim udział, co jest doskonałą okazją do wspólnego spontanicznego muzykowania. Muzycy z wszystkich kapel grają w różnych składach i konfiguracjach. Tak było i w tym roku-poprzez polot i finezję w improwizacji,  soliści i instrumentaliści zapewnili zebranym prawdziwą muzyczną ucztę.

    Z tego miejsca serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Węglinieckiego Centrum Kultury , p. Bogdanowi Walczakowi, za użyczenie sali i wyposażenia, Ryśkowi Siedlakowi za poprowadzenie imprezy, naszym żonom i partnerkom za przygotowanie mini cateringu oraz wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili tegoroczne Zaduszki.

1

1

1

1

1